ربیعی: جلو فقر مطلق را با پیگیری سیاست های منسجم می توان گرفت

تاريخ 1396/05/22 ساعت 17:45

وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با پیگیری سیاست های منسجم می توان جلو فقر مطلق را گرفت و کاهش فقر از برنامه های جدی این وزارتخانه است.

 علی ربیعی روز یکشنبه در حاشیه آخرین جلسه هیات دولت یازدهم در جمع خبرنگاران افزود: صندوق های کشور از جمله مسایلی است که باید مورد توجه قرار گیرد چرا که اگر تا 20 سال آتی برای آنها آینده نگری نشود تمام بودجه کشور را باید به آنها تخصیص داد.
وی یادآور شد: منابع ومصارف صندوق ها را باید یکی کرد و هر وزیری این مسئولیت را برعهده می گیرد باید به این موضوع توجه داشته باشد.
وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: اشتغال دیگر از راه رشد کافی نیست و رشد کلاسیک کشور پاسخگوی اشتغال نیست و از سه سال گذشته این موضوع از سوی برخی اقتصاد دانان سخت پذیرفته می شد ولی امروز این موضوع نیاز به برنامه فراگیر دارد.
ربیعی با بیان این که در بحث آسیب های اجتماعی این وزارتخانه سنگ زیربنای آن است، گفت: وظیفه دیگر وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی امنیت شغلی است .
وی حادثه معدن یورت و پلاسکو را از حوادث تلخ سال های گذشته عنوان کرد و یادآور شد: تلخ تر از حادثه پلاسکو، معدن یورت بود آن زمان که جنازه فردی پیدا می شد تلخ بود و رنج کار در معدن قابل وصف نیست .
ربیعی افزود: لحظات شیرین این چهارسال زمانی بود که به خانواده های بهزیستی خانه واگذار می شد و یا یابچه ای که پدر ومادر نداشت مشغول به کار می شد .

منبع: ایرنا


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر