رئیس اتاق ایران: وزیرپیشنهادی اقتصاد به تدوین برنامه جامع اقتصادی کشور بپردازد

تاريخ 1396/05/21 ساعت 16:36

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران می گوید: تدوین برنامه جامع اقتصادی کشور باید در راس برنامه های وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی دولت دوازدهم باشد.

 «غلامحسین شافعی» امروز( شنبه) در نشست هم اندیشی وزیران پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت و امور اقتصادی و دارایی در محل اتاق ایران، با تقدیر از «علی طیب نیا« وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: آنچه کرباسیان(مسعود) وزیر پیشنهادی رئیس جمهوری برای وزارت امور اقتصادی و دارایی به عنوان برنامه خود اعلام کرده، مایه امیدواری است و با شناختی که از ایشان داریم، فاصله بین گفتار و کردارشان زیاد نخواهد بود.
به گفته شافعی، بهبود فضای کسب و کار و مقررات زدایی (که گمرک در صدر سازمان های کشور در این زمینه بوده)، لزوم تحول نظام بانکی و نظارت بر سیستم بانکی (که حجم اقتصاد ایران نیازمند تعدد بانک ها و موسسات اعتباری نیست) و یکسان سازی نرخ ارز از جمله خواسته ها از وزیر پیشنهادی است.
وی مالیات، گسترده کردن پایه های مالیاتی، جلوگیری از فرارهای مالیاتی فراوان در کشور، توجه به عدالت مالیاتی و حذف معافیت های مالیاتی را از دیگر خواسته های فعالان اقتصادی و مردم عنوان کرد.

منبع: ایرنا


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر