معرفی مهم ترین استارت آپ های فروش آنلاین برنامه های هنری و فرهنگی

چند کلیک تا تماشای دنیای هنر

تاريخ 1396/05/21 ساعت 09:40

تیوال اگرچه قدیمی ترین سایت و استارت آپی نیست که در زمینه فروش بلیط های برنامه های هنری در کشور راه اندازی شده است ولی می توان گفت در حال حاضر پر مخاطب ترین آن ها است

برای خرید بلیط های کنسرت، سینما، تئاتر و دیگر برنامه های فرهنگی شما از چه راهی استفاده می کنید؟ آیا مثل قدیم ترجیح می دهید تلفنی یا حضوری این کار را انجام دهید و یا اینکه از طریق اپلیکیشن ها و سایت های آنلاینی که برای این کار راه اندازی شده اند، شانس خود را امتحان کنید و بلیط خودتان را با در نظر گرفتن جایی که دوست دارید تهیه کنید؟ چندسالی است که در ایران سایت هایی راه اندازی شده اند که در واقع استارت آپ های فروش آنلاین و با اپلیکیشن برنامه های هنری هستند و هرروز نیز مورد استقبال بیشتری قرار می گیرند. سایت هایی مانند تیوال، سینما تیک و...

تیوال با حدود 150 هزار عضو

تیوال اگرچه قدیمی ترین سایت و استارت آپی نیست که در زمینه فروش بلیط های برنامه های هنری در کشور راه اندازی شده است ولی می توان گفت در حال حاضر پر مخاطب ترین آن ها است، سایتی که براساس اطلاعات نوشته در آن طی 5 سال گذشته یک میلیون و 310 هزار بلیط از آن خریداری شده است، روزنامه به صورت میانگین 100 هزار نفر از آن بازدید می کنند، 6 هزار و 540 برنامه روی آن به فروخته شده است و 147 هزار و 622 نفر عضو دارد. شما از سایت تیوال می توانید بلیط تئاترها، کنسرت ها، سینماها و حتی گردش ها را خریداری کنید و حتی از تخفیف هایی که این سایت می گذارد هم بهره ببرید. این سایت توسط محمد عمرآبادی و گروهی از دوستانش راه اندازی شده است. او که مدیرعامل این سایت است متوسط سال 1360 بوده و مهندسی کامپیوتر خوانده. او از نجوانی و با ورود کامیپوتر به خانه یشان عاشق آن شد و مسیر زندگی اش را پیدا کرد تا اینکه در سال 1379 و بعد از یک سال پشت کنکور ماندن در رشته کامپوتر دانشگاه شاهد پذیرفته شد. عمرآبادی در یکی از مصاحبه هایش گفته از سال 1380 به همراه سه نفر از دوستانش گروهی را با عنوان «انسان» تشکیل دادند که در زمینه طراحی وب، تجارت الکترونیک و... فعال بود و در نهایت همین گروه ( دو نفر از اعضا با او) هسته اصلی راه اندازی سایت تیوال را در سال 1391 تشکیل دادند.

بلیط آنلاین

بلیط آنلاین را باید به عنوان قدیمی ترین سایتی که در ایران فروش آنلاین بلیط در زمینه برنامه های فرهنگی را در کشور، دانست. سایتی که از سوی شرکت فرهنگی هنری ترانه شرقی راه اندازی شده است، شرکتی که شروع خدمات الکترونیک را از سال 1379 با افتتاح پایگاه اینترنتی این شرکت آغاز کرد و برای اولین بار در سال 1383 در مجموعه کنسرت های گروه آریان در زمین تنیس باشگاه از تکنولوژی خدمات آنلاین بهره برد و خروجی صدای کنسرت را بصورت زنده در پایگاه اینترنتی خود قرار داد تا علاقه مندانی که موفق به حضور در این برنامه و تهیه بلیط نشدند بتوانند تجربه ای متفاوت از حضور مجازی در کنسرت را داشته باشند. در ادامه مسیر در اواخر سال 1383 این شرکت اقدام به راه اندازی فروشگاه اینترنتی و ارائه آلبوم های منتشر شده بر روی این فروشگاه و ایجاد خدمات فروش برای مشتریان کرد. در سال 1385 این شرکت اقدام به راه اندازی سامانه رزرو بلیط یک برنامه بصورت اینترنتی کرد که با استقبال خوب دوستداران موسیقی همراه بود، برنامه هایی که تا به امروز نیز ادامه دارد.  

سینما تیکت

سایتی که در سال 1390 راه اندازی شد و حوزه تخصصی آن همچنان که از نامش پیداست فروش بلیط سینما و انواع فیلم ها در سانس های مختلف است. درسایت سینما تیکت و در بخش معرفی نوشته شده:« سینماتیکت یکی از محصولات شرکت فن آوران ایده پرداز سرزمین هنر است. این سایت با هدف  اطلاع رسانی درباره اخبار و حواشی اکران سینماها و برنامه نمایش فیلم های سینمای ایران از اسفند ماه ۱۳۹۰ راه اندازی شده است. همچنین رزرو آنلاین بلیت در سینماهای ایران یکی از اهداف اساسی این وب سایت است.»

علاوه بر این سایت ها که به عنوان شناخته شده ترین سایت های فروش آنلاین در حوزه هنر محسوب می شوند، بلیط آنلاین یا (سایت 3670) و اکسیر کنسرت هم سایت های دیگری هستند که این روزها توانسته اند با ارائه خدمات مناسب مشتریان زیادی را جذب کنند.

 


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر