استارت آپی برای تسهیل سفرهای درون‌شهری

تنها رهسپار جاده نشو!

تاريخ 1396/05/18 ساعت 12:37

با رهسپار مسافران می‌توانند با هزینه کمتری خودشان را به مقصد برسانند و راننده‌ها هم از تنهایی دربیایند و درآمدزایی کنند.

اگر در شهری غیر از شهر محل سکونت خودتان تحصیل‌کرده باشید حتماً به یاد دارید که برای رفت‌وآمد در جاده‌های بین‌شهری تا چه اندازه سختی می‌کشیدید. باید منتظر می‌ماندید تا خودرویی بیاید یا اتوبوسی رد شود و شما هم سوار شوید. امروز این سختی‌ها کمرنگ‌تر شده به این دلیل که فضای مجازی به کمک دانشجوها و راننده‌ها و هرکسی که می‌خواهد بین شهرها تردد کند آمده است.

استارت آپ رهسپار یکی از کسب‌وکارهای کوچکی است که به کمک آمده تا خیال همه را راحت کند. رهسپار کارش را با مخاطب دانشجو شروع کرده است. داستان به‌روزهایی برمی‌گردد که مؤسس رهسپار خودش دانشجو بوده و باید از کرج خودش را به قزوین می‌رسانده است. به قول محمدرضا قازلی، یک روز دانشجو بود و ماشین نبود، یک روز ماشین بود و دانشجو نبود. ایده هماهنگی مسافران و راننده‌ها از هم اینجا در ذهن او شکل گرفت و درنهایت در سفری به آلمان دوباره به یادش آمد. قازلی در گفت‌وگو با شنبه، اولین هفته‌نامه اختصاصی استارت آپ ها دراین‌باره می‌گوید که در سفر به آلمان با فردی آشنا شده که با یک مرسدس بنز و 18 یورو هزینه از فرانسه به آلمان آمده درحالی‌که آن‌ها برای یک مسیر قطار در آلمان 40 یورو پول پرداخت کرده بودند.

ایده رهسپار از همین‌جا شکل گرفت. سامانه‌ای برای به اشتراک گذاشتن خودرو که امکان اعلام سفر را برای راننده‌های تک‌سرنشین و رزو حضور در سفر را برای مسافران فراهم می‌کرد. با رهسپار مسافران می‌توانند با هزینه کمتری خودشان را به مقصد برسانند و راننده‌ها هم از تنهایی دربیایند و درآمدزایی کنند.

سرمایه اولیه راه‌اندازی رهسپار را دانشگاه آزاد قزوین تأمین کرده است. گروه رهسپار به مدت یک سال و نیم درباره بازار و دیگر جنبه‌های کار تحقیق کردند. این اپلیکیشن به‌طور رایگان در کافه بازار عرضه می‌شود و رهسپار 10 درصد کارمزد از کرایه‌ای که راننده برای نقل‌وانتقال مشخص می‌کند را دریافت می‌کند. مسافران و راننده‌های رهسپار با واردکردن کد ملی و مشخصات هویتی شناخته می‌شوند و این مسئله، ضریب امنیت سفرها را به طرز فراوان ای افزایش داده است.

 رهسپار با تسهیل سفرهای درون‌شهری از شش روش به جامعه کمک می‌کنند. کاهش آلودگی هوا، مدیریت زمان، امنیت، کسب درآمد، کاهش ترافیک و کاهش هزینه از خدمات ارزش‌افزوده‌ای است که این استارت آپ ایجاد کرده است. با رهسپار تنهایی جاده را نمی‌فهمید، امن و کم‌هزینه به مقصد می‌رسید و می‌توانید دوستان زیادی پیدا کنید.

 


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر