اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران ارائه می‌دهد

خدمات بیمه تکمیلی درمان برای واحدهای حقوقی عضو اتاق تهران

تاريخ 1396/03/20 ساعت 14:12

 اعضای حقوقی اتاق تهران می‌توانند با استفاده از شرایط ویژه‌ فراهم‌شده، از خدمات بیمه تکمیلی درمان با عنوان «بیمه بازرگان» برخوردار شوند.

اتاق تهران در راستای بهبودبخشی خدمات خود به اعضا به‌ویژه بنگاه‌های کوچک و متوسط و با هدف توانمندسازی هرچه بیشتر آنها، با انعقاد قراردادی با شرکت بیمه آسیا، شرایطی را فراهم کرده است که برابر آن شرکت‌های عضو اتاق تهران می‌توانند از خدمات بیمه تکمیلی درمان بهره‌مند شوند.

نکته قابل‌توجه در ارائه این خدمت این است که قرارداد تکمیلی درمان بدون لحاظ کردن تعداد کارکنان شرکت‌های عضو اتاق تهران منعقد می‌شود و ابزاری است که به بنگاه‌های کوچک و متوسط امکان می‌دهد با بهبود سطح خدمات‌رسانی به کارکنان خود، پایداری خود را تقویت کنند.

برابر تفاهم اتاق تهران و شرکت بیمه آسیا، اعضای حقوقی اتاق تهران می‌توانند با مراجعه به سایتی که به همین منظور طراحی شده و آماده بهره‌برداری است مراجعه کنند و با تکمیل فرم‌ها و دادن اطلاعات خواسته شده درخواست بهره‌مندی از «بیمه بازرگان» را ارائه کنند. پس از آن شرکت بیمه آسیا با هماهنگی با بنگاه درخواست‌کننده و ثبت قرارداد امکان برخورداری از این خدمت را فراهم می‌کند.

 

معرفی طرح بیمه بازرگان

اتاق تهران در راستای بهبودبخشی خدمات خود به اعضا به‌ویژه بنگاه‌های کوچک و متوسط و با هدف توانمندسازی هرچه بیشتر آنها، با انعقاد قراردادی با شرکت بیمه آسیا، شرایطی را فراهم کرده است که برابر آن شرکت‌های عضو اتاق تهران می‌توانند از خدمات بیمه تکمیلی درمان بهره‌مند شوند.

مزاياي طرح

تخفیف استثنایی حق بیمه: به موجب انعقاد قراداد تجميعي اين بيمه از طريق اتاق بازرگاني صنايع ، معادن و کشاورزي تهران با بيمه آسيا نرخ حق بيمه از طريق اين طرح به ميزان قابل توجهي در مقايسه با ساير بيمه‌هاي درمان که به صورت منحصرا براي شرکت‌ها ارائه مي‌شود کاهش يافته است.

بدون محدودیت تعداد پرسنل: به عنوان اصلي‌ترين ويژگي اين طرح مي‌توان به نداشتن محدوديت تعداد پرسنل براي شرکت‌هاي طرف قرارداد اشاره کرد. کليه قراردادهاي بيمه درمان گروهي با شرط بيشتر بودن تعداد پرسنل از حداقل 30 نفر عرضه مي‌شود و به دليل اين محدوديت همواره شرکت‌هاي کوچک و متوسط از امکان استفاده از خدمات بيمه درمان بي‌بهره بوده‌اند. برابر این تفاهم‌نامه قرارداد تکمیلی درمان بدون لحاظ کردن تعداد کارکنان شرکت‌های عضو اتاق تهران منعقد می‌شود و ابزاری است که به بنگاه‌های کوچک و متوسط امکان می‌دهد با بهبود سطح خدمات‌رسانی به کارکنان خود، پایداری خود را تقویت کنند.

شرکت‌های متقاضی می‌توانند با مراجعه به سایت این اتاق، بخش بیمه تکمیلی درمان ویژه اعضا که به همین منظور طراحی شده، با انجام مراحل ثبت‌نام و تکمیل و ارسال مدارک  و اطلاعات خواسته شده درخواست بهره‌مندی از «بیمه بازرگان» را ارائه کنند. پس از آن شرکت بیمه آسیا با هماهنگی با بنگاه درخواست‌کننده و ثبت قرارداد امکان برخورداری از این خدمت را فراهم می‌کند.

 

  جدول تعهدات بیمه آسیا

برابر مذاکرات اخیر، تغییراتی در جدول تعهدات بیمه آسیا برای شرکت‌های عضو اتاق تهران، که متقاضی دریافت خدمات بیمه تکمیلی هستند اعمال شد. این تغییرات در راستای بهبود تعهدات بیمه در خدمات اصلی درمانی لحاظ شده است.

 

 

 

شرایط عمومی تفاهم‌نامه
1. کلیه بیمه‌شوندگان باید مطابق ارائه لیست بیمه، کارمند شرکتی که عضو اتاق تهران است، باشند.
2. کلیه بیمه‌شدگان باید دارای بیمه‌گر اول از طریق شرکتی باشند که عضو اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی استان تهران است.
3. هر یک از بیمه‌شدگان می‌توانند کلیه افراد تحت تکفل خود را مطابق لیست بیمه بیمه‌گر اول و یا هیچ‌کدام را بیمه کنند.
4. کلیه شرکت‌های عضو اتاق بازرگانی که متقاضی این طرح هستند موظفند حداقل  70 درصد اعضای پرسنل لیست بیمه شرکت خود را جهت بیمه تکمیلی معرفی کنند.
5. مدت انتظار این طرح برای زایمان 9 ماه و بیماری‌ها 3 ماه است.
6. کلیه شرکت‌های متقاضی در صورت عدم عضویت اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی استان تهران می‌توانند با ثبت‌نام و دریافت عضویت این اتاق از خدمات این بیمه استفاده کنند.

نحوه ی پرداخت حق بیمه
مبلغ حق بیمه توسط شرکت‌های عضو اتاق بازرگانی به صورت اقساطی طی 3 قسط به بیمه آسیا پرداخت خواهد شد. به گونه‌ای که قسط اول در شروع قرارداد و سایر اقساط به گونه‌ای کسر گردد که 3 ماه قبل از انقضا بیمه‌نامه حق بیمه تسویه گردد. در هر صورت هر یک از بیمه‌گذاران مسئولیت حقوقی ناشی از عدم پرداخت حق بیمه را خواهند داشت.

 


 

 مراحل ثبت نام برای برخورداری از بیمه تکمیلی آسیا برای شرکت‌های عضو اتاق تهران

 

مرحله اول:

شرکت‌های عضو اتاق تهران می‌توانند از طریق لینک وارد پرتال بیمه بازرگان شده و اطلاعات شرکت خود را برای ثبت نام اولیه  وارد کنند. 

تکمیل مدارک

پس از ثبت نام اولیه در لینک بالا، برای ادامه مراحل لطفا برابر دستورات زیر اطلاعات هر مرحله را به تلگرام بیمه بازرگان به شماره 09391400427 ارسال فرمایید.

 

مرحله دوم:

هر یک از شرکت‌های متقاضی بیمه تکمیلی درمان موظفند در فایل اکسل زیر کلیه اطلاعات پرسنل اصلی متقاضی بیمه و افراد تحت تکفل متقاضی بیمه تکمیلی خود را  مطابق راهنمای زیر تکمیل و ارسال نمایند.

 

راهنمای تکمیل فایل اکسل

1.ترتیب وارد کردن اطلاعات افراد حائز اهمیت است.اطلاعات افراد شرکت را ابتدا در یک سطر پر کنید و سپس اطلاعات افراد تحت تکفل او را به ترتیب وارد کنید و سپس اطلاعات افراد بعدی را نیز به همین ترتیب تکمیل کنید.

2.در بخش نسبت با بیمه شده یکی از گزینه‌های 1.اصلی (افراد اصلی شرکت ) و یا  2. مادر 3 .پدر  4. همسر 5 . فرزند  را انتخاب و درج کنید.

3.در بخش جنسیت یکی از گزینه‌های زن یا مرد را وارد کنید.

4.در بخش اطلاعات حساب بانکی و شماره تماس، مشخصات (متعلق به بیمه شده اصلی) برای هر خانواده کفایت می‌کند.

5.پر کردن تمامی فیلدهای مورد درخواست در فایل اکسل الزامی است.

 

مرحله سوم:

ارسال آخرین لیست تامین اجتماعی شرکت شامل اطلاعات پرسنل  (به صورت فایل pdf)

 

مرحله چهارم:

ارسال صفحه اول و دوم شناسنامه کلیه افراد متقاضی (به صورت فایل pdf)

 اطلاعات هر شخص را به  صورت یک فایل pdf  مجزا  شامل صفحه اول شناسنامه و دوم ( در شناسنامه‌های جدید صفحه مربوط به اطلاعات همسر و صفحه اطلاعات فرزندان ) را برای هر یک از افراد ارسال کنید. درج نام هر فرد روی فایل ارسالی الزامی است

 

مرحله پنجم:

ارسال نامه درخواست شرکت (به صورت فایل pdf)

این نامه باید خطاب به بیمه آسیا روی سربرگ شرکت متقاضی و به همراه مهر و امضا باشد.

 

مرحله ششم:

ارسال نام شرکت، آدرس شرکت، شماره تماس، کد اقتصادی و کد پستی  (در متن پیام تلگرامی )

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و هماهنگی  برای دریافت قرارداد با شماره 22915141 تماس حاصل فرمایید.


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر