ثبات ارز، گرانی سکه و آینده

آرامش بازار در هفته منتهی به انتخابات

تاريخ 1396/02/27 ساعت 19:18

نرخ ارز در کانال 3700 تومان باقی ماند. شاخص کل بازار سرمایه کانال 80 هزار واحد را حفظ کرد و سکه کمی گران شد.

بازار ارز و سکه و سرمایه در آخرین هفته منتهی به انتخابات روندی را که در دو ماه گذشته در پیش گرفته بود ادامه داد. براساس آخرین اطلاعات از بازار سرمایه، شاخص کل در هفته ای که گذشت، تنها دو روز از کانال 80 هزار واحد فاصله گرفت  و به کانال 79 هزار واحد سقوط کرد اما در نهایت دوباره با رشد 214 واحدی در آخرین روز این هفته، به رقم 80344 واحد رسید.

سکه طرح جدید یا سکه امامی در بازار با قیمت یک میلیون 226 هزار تومان فروخته شد. سکه بهارآزادی طرح قدیم هم با قیمت یک میلیون و 186 هزار تومان به فروش رسید که 8 هزار تومان از دیروز گران تر شده بود. انواع سکه هم در روز چهارشنبه گران تر از سه شنبه به فروش رسید.

 

ارزش دلار هم با نوسان آنچنانی همراه نبود. به طور کلی ارز در دو ماه اخیر با دخالت دولت یکی از با ثبات ترین بازارهاست. دلار آمریکا در بازار آزاد 0.43 درصدی همراه بود. مدت هاست که دلار  در کانال 3700 تومان معامله می شود.

به طور حتم نتیجه  انتخابات می تواند آرامش بازار را بهم بریزد. کارشناسان معتقدند بدون تردید کنش های سیاسی که تحولات بین المللی را بهم بریزد عامل افزایش قیمت ناگهانی طلا و در نهایت قیمت سکه در ایران  است. از سوی دیگر، افزایش قیمت طلا در بازارهای جهانی با افت ارزش دلار همراه است. از جمله این اتفاقات، کنش های نظامی آمریکا در شبه جزیره کره، تحولات منطقه به ویژه در جنگ سوریه و آخرین تحولات اتحادیه اروپا از جمله زمزمه های برخی کشورها برای خروج از اتحادیه قاره سبز است.

 


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر